خانه / شکر / قیمت شکر عمده سفید و قهوه ای زیر نرخ بازار

قیمت شکر عمده سفید و قهوه ای زیر نرخ بازار

قیمت شکر عمده سفید و قهوه ای زیر نرخ بازار به فروش می رسد.قیمت شکر عمده سفید و قهوه ای زیر نرخ بازار

قیمت شکر عمده زیر نرخ بازار

شکر را گران نخرید.

خاصیت شکر چیست؟

میزان مصرف شکر چگونه باید باشد؟

شکر و دندان و پوسیدگی چه رابطه ای باهم دارند؟

نرخ شکر در بازار

همانطور که می دانید شکر همیشه قیمتی همراه با شوک داشته است و خیلی ها را ثروتمند و خیلی ها را به زمین گرم نشاند. به دلیل میزان مصرف شکر در ایران، فروش شکر یکی از پرسودترین شغل ها برای عده ای معدود شده است و البته برای خیلی ها هم منبع روزی حلال می باشد. واردات و قاچاق این کالا باعث صدمه دیدن بسیاری از کارخانجات شده است و بسیاری از شرکتهای تولیدی داخلی برای فروش شکر خود دچار مشکل هستند. بازار شیرین ایران به عنوان یک مجموعه طرفدار قشر عدالت و برابری در بازار فعالیت می کند و تمام سعی خود را برای ارائه و فروش شکر زیر نرخ بازار می کند.

خواص شکر چیست ؟

شکر به عنوان یکی از عناصر اصلی در تهیه فرآورده های قنادی و دسرها کاربرد داشته و برای شیرین کردن ماده غذایی استفاده می‌شود، منشأ گیاهی دارد و در واقع از نیشکر و یا چغندر قند به دست می‌آید. از زمانی که محصولات شکر گسترده شد، مصرف آن به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است. در رستوران‌ها و مجالس انواع نوشیدنی‌های شیرین، بستنی، شیرینی و شکلات سرو شده که در آن‌ها استفاده چشمگیر از شکر محسوس است. شکر قهوه ای جایگزین مناسبی برای شکر سفید است چون مضرات شکر سفید را ندارد و دارای مواد معدنی ارگانیک می باشد.

شکر و پوسیدگی دندان

دندان‌پزشکان معمولاً در مورد آثار مصرف کربوهیدرات‌ها به خصوص قندهای ساده بر دندان، به بیماران خود هشدار می‌دهند. دریافت کربوهیدرات‌ها با پوسیدگی دندان‌ها و ایجاد حفره‌های دندانی رابطه مستقیم دارد. البته نشاسته و سایر کربوهیدرات‌های کمپلکس (پیچیده) به دلیل این که در دهان تخمیر نمی‌شوند زیان کمتری دارند ولی شکر و غذاهای غنی از آن (مثل تافی، آب نبات، کارامل…) وقتی به سطح دندان می‌چسبند، منبع غذایی باکتری‌هایی که در حفره‌های سطح دندان اجتماع کرده‌اند را فراهم می‌کنند و سپس دکستران ۶ تولید می‌کنند که توسط باکتری‌های دیگر به ماده‌ای اسیدی تبدیل می‌شود که مینای دندان و ساختار زیرین آن را تخریب می‌کند، در نتیجه خطر پوسیدگی زیاد می‌شود. رعایت بهداشت دندان‌ها، فلوئوریده کردن آب و استفاده از پاک کننده‌ها، به ویژه بین وعده‌های غذایی مثل سیب و هویج از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

چه میزان شکر مصرف کنیم؟

بر اساس نظریه سازمان غذا و داروی آمریکا، مصرف شکر به ۶ قاشق مرباخوری در روز باید محدود شود. یعنی حدود ۶ تا ۱۰ درصد کالری به شکر و مواد حاوی آن اختصاص یابد. اگر میزان انرژی ۱۶۰۰ کالری است تا ۶ پیمانه ۵ گرمی و اگر ۲۲۰۰ کالری است تا ۱۲ پیمانه ۵ گرمی. (از تقسیم وزن شکر بر حسب گرم به ۴ تعداد پیمانه ۵ گرمی به دست می‌آید) ولی اخیراً مصرف شکر و فرآورده های آن در میان آمریکایی‌ها به حدود روزانه ۲۰ پیمانه ۵ گرمی افزایش یافته است.

برای اطلاع از قیمت شکر عمده سفید و قهوه ای با ما ما همراه شوید…


عرضه کننده:
علی حاجی پور
تلفن تماس:
۰۹۱۶۹۹۸۹۵۳۴
۰۹۳۸۷۸۰۲۱۱۰
ایمیل:

persian.sugarmarket@gmail.com

کانال تلگرام: t.me/sugarmarket
پاسخگویی ۸ صبح تا ۸ شب
قیمتها در کانال تلگرام درج شده اند،لطفاً فقط برای خرید و ثبت سفارش تماس بگیرید

همچنین ببینید

انواع قند و شکر قهوه ای ارگانیک

انواع قند و شکر قهوه ای ارگانیک

انواع قند و شکر قهوه ای ارگانیک را از ما بخواهید. قیمت خرید قند قهوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *