شکرشکر سفیدصادراتهمه محصولات

صادرات شکر سفید ایران به کشور افغانستان

صادرات شکر

صادرات شکر سفید ایران به کشور افغانستان در دستور کار قرار گرفت. صادرات شکر سفید به بلخ، هرات و کابل شروع شد. کشورهای ایران و%d8%b4%da%a9%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%ba%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86 افغانستان از جمله کشورهای مصرف کننده شکر در منطقه هستند. پرمصرف ترین استانهای ایران، استان آذربایجان شرقی است.

کشور افغانستان پس از پشت سر گذاشتن تحولات سیاسی و حکومتی، نیازمند کمک همسایگان وفادار خود می باشد. جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای منطقه است که توجه ویژه ای به کشور افغانستان داشته است.
ایران همواره یار و یاور کشور همسایه و همزبان افغانستان بوده است. لذا، در راستای بهبود ساختار اقتصادی افغانستان، ایران با داشتتن ذخایر غنی مواد معدنی و کشاورزی، سهم بسزایی در این راستا خواهد داشت. از سوی دیگر، تحریم های اقتصادی و مالی که ایران در چند سال اخیر با آن مواجه شده است، راه صادرات ایران به کشورهای دور را دشوار کرده است. بازار افغانستان و کشورهای همسایه، فرصتی برای رونق دوباره اقتصادی ایران خواهد بود.
با توجه به اطلاعات گردآوری شده، شهرهای بلخ، هرات و کابل توانمندی بسیاری در مصرف و استفاده از شکر، بعنوان یک ماده اولیه پایه برای تولیدات واحدهای صنایع غذایی دارند.
ما به این باور دست یافتیم که می توانیم با صادرات شکر ایران به کشور افغانستان، کمکی دو جانبه به هر دو کشور داشته باشیم. از این رو، صادرات انواع شکر و قند را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و ظرفیت سقف خاصی برای این امر نخواهیم داشت.

برچسب ها

علی حاجی پور

ساکن خوزستان، شهرستان شوشتر تحصیلات: لیسانس مدیریت صنعتی، فوق لیسانس مدیریت اجرایی(EMBA) گواهینامه مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران گواهینامه مدیریتی از موسسه آموزش عالی بهار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن